browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Kam na lyže

V okolí Nového Města na Moravě se v zimě upravuje rolbou přes 100 km turistických běžeckých tras. Okruh v Zahradníkově koutě bývá upravován denně pro klasiku i bruslení, ostatní trasy jednou týdně před víkendem, a to pouze pro klasiku. Trasy jsou v terénu značeny oranžovými směrovkami, v místech křížení jsou rozcestníky.

Mezi Vlachovicemi a Skleným jsou upravovány tratě pro psí spřežení. Tyto tratě jsou upravovány pro volný styl a veřejnost je může využít v době mimo konání tréninků a závodů. Na těchto tratích je vždy nutné dbát zvýšené opatrnosti, neboť psí spřežení se pohybují velkou rychlostí a mají vždy přednost.

Okolí chat

Kolem nás vedou krásné skútrem upravené stopy, které vás zavedou např. do Veselíčka, kde se můžete občerstvit při poslechu orchestrionu; vyběhnout si můžete na Vejdoch ke Stromu života a pokochat se výhledy na okolí; vyrazit na oběd a dobré pivko do Radešína… Možností je hodně, ale je téměř jisté, že ve stopě budete sami a nepotkáte davy turistů.

Vysočina Aréna

Závodní tratě v novoměstském areálu patří mezi profilově nejobtížnější na světě. Konají se na nich světové poháry v běhu na lyžích i biatlonu. Na stadionu je ovál dlouhý 450 m, na něj navazuje trestné kolečko dlouhé 150 m. Původní závodní trasy v délce vedou v lese Ochoza, novější pak v lese Plačkovec. V roce 2011 byly vybudovány nové trasy pro mistrovství světa v biatlonu, které vedou v lese za silnicí směrem ke sjezdovce. Se stávajícími tratěmi jsou propojeny dvěma tunely pod silnicí. Závodní tratě jsou pro veřejnost otevřeny ve vyhrazených hodinách. Trasy jsou upravovány jak pro klasiku tak volný styl, ve večerních hodinách jsou osvětleny.  V závodních tratích se vždy pohybujte v označeném směru. Všechny trasy jsou určeny pouze pro lyžaře, vstup s boby, sáněmi, kočárky, psy nebo v obuvi není dovolen. Přímo v areálu můžete využít parkoviště či služby hotelu Ski. Vstup na závodní trasy stejně jako parkoviště je volný.

Harusák

Milovníci sjezdového lyžování se mohou sklouznout na sjezdovce se sedačkovou lanovkou na Harusáku. S naší Zážitkovou kartou navíc jezdíte s 10% slevou.