browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Kam za koupáním

Pilák – Žďár nad Sázavou

Rekreační areál je zasazen do krásného přírodního prostředí ohraničeného lesem chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy v srdci Českomoravské vysočiny a poskytuje návštěvníkům všech věkových kategorií nepřeberné množství sportovních a rekreačních aktivit. Pilská vodní nádrž má rozlohu 57 ha, pláž je písčitá a mírně se svažující. V areálu je mnoho atrakcí pro děti všech věkových kategorií i dospělé.

Koupaliště a Městské lázně – Nové Město na Moravě

Přírodní koupaliště obklopené lesy se nachází cca 2 km severně od centra Nové Města a cca 1 km východně od hotelu SKI a lyžařského areálu. Hloubka koupaliště je 6,5 m. Součástí je dětské hřiště.

V Městských lázních se nachází 25 m dlouhý bazén, vířivky, sauny, posilovna… a to vše za jedno vstupné a se slevou 10% pro naše hosty.

Koupaliště Řečice

Koupaliště je dlouhé 40 m, široké 16 m, hloubka je od 0,4 do 2,4 m objem koupaliště je 900 m3.
Malé děti si dále mohou hrát na pískovišti a na houpačkách. Převlékárny jsou v prostoru koupaliště. Voda je čištěna pískovými filtry což zaručuje perfektní čistotu po celé léto. Celé koupaliště je osázeno vzhlednou zelení a je umístěno na jižní stranu, což je ideální k opalování.

Služby: občerstvení, WC, dětské hřiště, hřiště určené pro volejbal, nohejbal, tenis, basketbal

Přírodní koupání

– rybník 300 m od chatek

– v okolí je mnoho krásných rybníčků, které nabízí příjemné osvěžení na vašich výletech po okolí 

Hlinné

V obci Hlinné, která je od našich chatek vzdálena cca 500 m je bývalá hasičská nádrž s čistou vodou na koupání a upraveným trávníkem pro příjemný odpočinek. Nádrž je volně přístupná.

Krytý bazén – Žďár nad Sázavou

V případě nepřízně počasí či v zimě je možné navštívit krytý bazén s wellness ve Žďáře nad Sázavou. Děti jistě uvítají tobogán, lezeckou stěnu a zábavný bazén s proudovým kanálem.

Velké Dářko

Velké Dářko je největší rybník na Českomoravské vrchovině a také největší v Kraji Vysočina a  v České republice. Má rozlohu 206 ha. Leží ve výšce 610 m, 10  km severně od Žďáru nad Sázavou.

Další možnosti koupání:

  • rybník Sykovec
  • Medlovský rybník
  • Pokojov – rybník Rendlíček
  • Milovský rybník
  • Skalský rybník
  • vodní nádrž Strž