browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Časté dotazy

Abychom Vám zpřístupnili co nejvíce informací k pobytu na Chatkách Apollo na Vysočině, tak jsme pro vás vytvořili tuto stránku nejčastějších dotazů, které průběžně doplňujeme. Přečtěte si tedy prosím následující otázky a odpovědi.

Jak mohu provést rezervaci?

Dotaz na obsazenost můžete vznést i telefonicky, ale rezervaci je nutné provést vždy e-mailem nebo přes rezervační formulář na našich stránkách s uvedením vašeho tel. kontaktu (jméno, adresa, tel.), počtu osob, termínu a jestli s vámi pojede domácí mazlíček.

Co když se nedovolám?

Ne vždy máme možnost ihned zvednout telefon, ale na všechny nepřijaté hovory reagujeme a voláme zpět. Můžete nám také poslat sms.

Je možný pobyt se psem a kolik to stojí?

Všichni domácí mazlíčci jsou u nás vítáni. Za to ale od vás očekáváme, že mu vezmete vlastní pelíšek a také po něm uklidíte nejen v chatě, ale i v jejím okolí. Jistě by se Vám nelíbilo, kdyby si vaše děti hráli na louce mezi bobky. Respektujte prosím také to, že pes nesmí na sedačky, postele a křesla. Trávit dovolenou obaleni psími chlupy jistě není to pravé ořechové 🙂 Pobyt psů byl až do konce roku 2019 zdarma. Bohužel vzhledem k tomu, že ne všichni pejskaři dodržují daná pravidla, jsme nuceni od 1.1.2020 zavést poplatek za pobyt psa ve výši 80,- Kč/pes/noc.

Je na chatách internet a televize?

Po průzkumu mezi našimi hosty, kdy upřednostňovali klid a relax od běžného provozu jsme se rozhodli wifi nepořizovat. V dnešní době má téměř každý internet v mobilu a v případě potřeby jej může využít. Wifi nemáme, upřednostňujeme to, aby se hosté bavili spolu 🙂

Co se týče televizí, tak ty na chatách jsou, i když je málokdo využívá a večer raději kouká na hvězdy 🙂

V televizích je přibližně 15 programů.

Je možný pobyt na jednu noc?

Pobyt na jednu noc není možný, a to z ekonomických důvodů. Pokud byste opravdu trvali na pobytu na jednu noc, tak bychom byli nuceni Vám účtovat cenu za víkend, nebo by bylo potřeba obsadit celý areál.

Proč se platí spotřeba el. energie zvlášť a kolik mě to bude stát?

Z jednoduchého důvodu: chceme být vůči našim hostům spravedliví a účtovat jim el. energii pouze podle jejich skutečné spotřeby. Zvláště v zimním období se spotřeba el. energie hostů výrazně liší a nepřipadá nám fér paušálně rozpočítat spotřebu mezi všechny a cenově tak znevýhodňovat ty, kteří jsou spořiví. Průměrná spotřeba při týdenním pobytu v létě je cca 300,- Kč, při víkendovém pobytu kolem 100,- Kč.

Je možno platit pobyt za osobu?

Bohužel ne, chata má stejné náklady ať je v ní ubytovaná jedna osoba nebo je plně obsazena. Cena je tedy vždy pouze za celou chatu.

Co když se zpozdím s příjezdem?

Nic se neděje, na cestě nebo před ní vás může potkat cokoli. Jen nám to prosím dejte včas vědět. Na chatách většinou nejsme trvale přítomni a potřebujeme nějaký čas na příjezd, ev. paní, která Vás ubytuje a vyřídí veškeré potřebné formality.

Proč musím platit kauci?

Bohužel ne všichni hosté se chovají k cizímu majetku jako k vlastnímu, což jsme si již vyzkoušeli. I když to určitě není Váš případ, tak kauci vybíráme striktně od všech hostů a slouží jako jakási pojistka pro nás na to, že nám chatu vrátíte ve stejném stavu jako jste ji převzali – uklizenou a nepoškozenou. V případě navrácení neuklizené nebo znečištěné chaty bude účtován poplatek 500,-Kč na úklid objektu.

Je na chatě pitná voda?

Voda je do chat přiváděna z vlastního vrtu. Dle rozborů akreditované laboratoře je voda pitná.

Jak zjistím, jestli je pobyt uhrazen?

Přijetí platby ať přímo od Vás nebo z FKSP Vám vždy potvrdíme e-mailem.

Kdy dostanu pokyny k pobytu?

Pokyny k příjezdu a nástupu na pobyt Vám pošleme přibližně týden před Vaším pobytem u nás.

Můžu pořádat na chatách třeba oslavu narozenin?

Ano, určitě, můžete si u nás udělat třeba oslavu narozenin, teambuilding, svatbu, rodinná setkání… Na tyto akce je možno využít pergolu, ev. si postavit vlastní party stan apod. V případě konání takovýchto akcí je potřeba obsadit vždy celý areál.

Může se na chatách kouřit?

Ve všech chatách platí přísný zákaz kouření. Nicméně kuřáci si mohou zapálit venku. Žádáme všechny kuřáky, aby nedopalky odhazovali do popelníků a následně do popelnice a nikoliv na zem kolem chat či do ohniště. Sami byste si jistě nechtěli opékat špekáčky na „vajglech“. Sankce za porušení bude uplatněna z Vaší kauce.

Co když rozbiji talíř apod.?

Doposud jsme prováděli především kontroly úklidu. Stane se, že se něco rozbije – sklenička, talíř apod. Pokaždé se na to hostů při odjezdu ptáme – není problém něco doplnit a nechtěli jsme se snižovat k přepočítávání nádobí. Ale poté co jsme celkem často následně zjistili, že nám chybí talíře, lžičky, ostré nože apod. jsme byli nuceni vytvořit soupis s počty kusů na chatě. Cena za zničení či ztrátu je k nahlédnutí v našem interním ceníku.

Co se stane když znečistím lůžkoviny?

Pokud by došlo k nadměrnému znečištění povlečení či lůžkovin bude hostu účtován poplatek ve výši 50,- Kč/ks (prostěradlo, povlak na polštář, povlak na peřinu, potah matrace), 150,- Kč/polštář, 300,- Kč/peřina.

MÁTE DALŠÍ DOTAZY? NEVÁHEJTE SE ZEPTAT, VŠE VÁM RÁDI ZODPOVÍME!