browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Kam na kolo

 

Mírně zvlněná krajina s množstvím atraktivních kulturních a přírodních cílů a čisté přírodní prostředí Novoměstska a Žďárska nabízí velmi dobré podmínky pro provozování cykloturistiky. Nachází se zde 160 km značených cyklotras, které navazují jak na stávající silniční sítě s asfaltovým povrchem, tak na místní komunikace, vedoucí málo frekventovanou a malebnou krajinou Žďárských vrchů.

Obec Hlinné leží na cyklotrase č. 103/104 vedoucí ze Znojma do Jeseníku a na cyklotrase č. 5256 vedoucí z Moravce do Slavkovic (trasa vede v těsné blízkosti chatek Apollo).

Cyklo aréna Vysočina – singletracky

V září roku 2014 byly veřejnosti otevřeny specializované trasy pro horská kola – singletracky. Nacházejí se v lese Ochoza u Nového Města na Moravě. Najdete zde trasy různých obtížností – technicky nenáročné, zábavné a bezpečné stezky pro děti, stezky pro handicapované, které jsou sjízdné na kolečkovém křesle. Současně jsou zde i velmi náročné stezky pro zkušené bikery, které svojí obtížností vycházejí z aktuálních trendů stavby tratí ve Světovém poháru horských kol. Síť singletracků byla budována podle celosvětově uznávané metodiky Trail Solutions Mezinárodní mountainbikové asociace (IMBA). Před hotelem SKI najdete mapu všech tras a rozcestník. Vysočina Aréna je od našich chat vzdálena 7 km.

V chatách a infocentru v Novém Městě na Moravě jsou k dispozici také mapy s trasami pro cyklisty. Rádi Vám také poradíme kam se vydat na cyklovýlet podle Vašich představ.